Rugsėjo 8 d.

Baigiasi mano viešnagės Tenerifėje laikas, poryt išskrendam. Toli nėra ko važiuoti. Pačią pirmą dieną aš buvau nuėjęs palei vandenį už oficialių pliažų, bet karštis mane įveikė ir ne viską apžiūrėjau.

Taigi, važiuojam į mažytę gyvenvietę El Puertito. Gyvenvietė įlankėlėje, yra pliažas, bažnyčia, keletas gan gražių namų, kavinė.

Nors gyvenvietė iš vandenyno pusės atrodo neblogai, iš salos pusės tikras šabakštynas. Net nesuprasi kaip kas čia gyvena, vieni kemperiuose, kiti palapinėse, kiti pavėsinėse. Visur tie akmenys, negi juos sunku kartą surinkti ir išvežti kiek atokiau, o aikštę išlyginti? Būtų visai kitas vaizdas.

Pajūriu patraukiame link pliažo, kurį buvau radęs pirmą dieną. Einame pro didžiulio šiltnamio liekanas. Nuostabus krantas, nuostabi gamta ir daug įvairiai gyvenančių.

Mane stebina tai, kad nors ir čia pastoviai žmonės gyvena be tualetų, jokios smarvės nėra. Nėra ir šiukšlių. Kai kas juos vadina bomžais, bet jie ne tokie kaip Lietuvoje, jie visai normaliai atrodo ir nepalieka po savęs kalnus šiukšlių.

Jie gyvena minimalistiškai ir, gal būt, tai jiems patinka. Jie visą laiką gamtoje, girdi bangų ošimą, už būstą mokėti nereikia. Nors aš nesu tokiam būste buvęs, mano žinios apie juos menkos.

Man pasakojo, kad jei gyvenantis Tenerifėje parodo, kad jis iš niekur negauna lėšų (nedirba), tai jam skiriama savaitinė 50€ pašalpa. Turiu pasakyti, kad prasimaitinti už tokią sumą nesunku, man dar ir liktų alui ar sangrijai. Žinoma, nevaikščiojant valgyti į kavines ar restoranus.

Prieiname pliažą, bet čia vandenyje plaukioja dumbliai. Iškart prarandu norą maudytis, geriau jau baseine ar po dušu. Skaičiau, kad dėl tų dumblių labai sumažėjo turistų skaičius, o Tenerifė iš jų ir gyvena.

Apsisukame ir grįžtame atgal. Praeiname palei El Puertito pliažą, ir čia vandenyje dumbliai. Einame į kitą pusę, aš dar noriu nueiti iki gyvenvietės Playa Paraiso.

O čia jau prasideda bomžynas. Ko gero niekur nemačiau tiek daug nelegalių gyventojų. Vida nebenori toliau eiti, grįžta atgal. O man įdomu, tik bijau daug fotografuoti, gal tai nelabai etiška.

Nueinu iki miesto ir kiek toliau nuo vandens pasuku atgal. Einu pro apleisto šiltnamio likučius, tai vienoje, tai kitoje vietoje įsitaisę žmonės. Apgriuvusiame šiltnamio administracijos name ko gero oficialiai gyvena žmonės, atvesta elektra, įstatyti plastikiniai langai. Atrodo, kad ir daržiukas kažkoks yra. Tačiau viskas padaryta tik tam kartui. Tą namą būtų galima atstatyti, sutvarkyti, bet, matyt, niekam to nereikia. Visada šilta, lietaus nebūna, matyt gerai ir taip...

Grįžtu į El Puertito, Vidą randu kavinėje gurkšnojančią alų.

Rytoj dar nueisim į San Eugenio Bajo pliažą, pasideginsim, pasimaudysim, o tai šį kartą jame nė karto ir nebuvom.

Man 40 dienų prabėgo kaip viena diena. Pripratau prie šilumos, prie karščio, atrodo, kad taip bus visada.

O poryt jau išskrendam...


Daugiau nuotraukų