Rugpjūčio 27 d.

Šiandien vėl važiuojam prie Masca. Nueisim palei Masca tarpeklį viršumi iš dešinės pusės. Oras nekarštas, termometras rodo +25, debesys, saulės beveik nėra.

Kaip visada prie Masca pilna automobilių, bet mums kiek toliau. Sustojame prie apžvalgos aikštelės Mirador de Cruz de Hilda, iš čia eina keliukas į La Bica. Mums į priešingą pusę, link radijo ryšio antenų.

Iš pradžių atrodo, kad nuo antenų tako toliau nėra, bet jį randu ir einam tolyn. Čia takelis kiek prastesnis nei kitoje tarpeklio pusėje, kuria ėjau vienas prieš keletą dienų. Atsiveriantys vaizdai į Masca ir kitą, jam lygiagretų tarpeklį, nuostabūs. Vienoje vietoje takas veda kalno ketera, čia jos plotis apie pora metrų, abiejuose pusėse statūs šlaitai.

Toliau kai kur takas eina stačiu šlaitu. Nusivertus greitoji pagalba jau nebūtų reikalinga. Gerai, kad nėra stipraus vėjo, o tai eiti būtų baisu.

Toliau netoli tako keletas olų, kuriose kažkas kažkada buvo apsistojęs.

Pasibaigia kalnų takelis, dabar čia nuožulnus plokštikalnis. Ir čia padarytos terasos, kažkada ir čia kažkas buvo auginama. Dabar visur auga krūmai.

Namelio nėra, yra keli išmūryti negilūs rūsiai. Tikriausia čia dėdavo išaugintą derlių. Vėl paslaptinga plokščia kiek pasvirusi akmenimis grįsta plokštuma, iki šiol neturiu tikrų žinių kam ji buvo naudojama. Olga nieko apie jas nežino. Manau, kad mano spėjimas, kad ji buvo naudojama kulti grūdus, teisinga, nes tokias plokštumas matau ten kur kažkas buvo auginta.

Nuėjus prie plokštikalnio krašto iš 600 m. aukščio atsiveria nuostabus vaizdas į Masca tarpeklio pabaigą.

Ten pliažiukas, deginasi žmonės. Daugybė visokiausių laiviukų. Kol mes vaikščiojam pasirodo daugybė baidarių, matyt galima užsisakyti plaukimą į Los Gigantes baidare. Iš viršaus jos mažytės, nufotografuoju didžiausiu pritraukimu, man atrodo, kad jos pripučiamos.

Iš viršaus ir prie pliažo, ir kitur vandenyje gerai matomi dumblių ratilai.

Jie nuodingi, nurijus galima sunkiai apsinuodyti. Tai yra didelė problema. Anksčiau jų nebūdavo, o dabar, esant nestipriam vėjui, juos prineša prie kranto. Dėl jų kilmės ginčijamasi, tačiau vyrauja mintis, kad tai spartaus Kanarų salų turizmo didėjimo rezultatas. Reikalas tame, kad čia NĖRA nuotekų valymo įrenginių, jos vamzdžiais nuvedamos toli į vandenyną ir ten išleidžiamos. Kai salose nebuvo tiek daug žmonių, viešbučių, vandenynas sugebėjo apsivalyti. Dabar, esant Calimai, vėjas iš Sacharos atneša ne tik smėlio dulkes, bet ir šiltesnį vandenį. Šiltesniame vandenyje tos bakterijos veisiasi žymiai greičiau. Calimos vasaros metu būna gan dažnai (dabar jau antra Calima rugpjūčio mėnesį, sako, anksčiau taip dažnai jų nebūdavo), tai jau darosi labai rimta. Kai aš atvažiavau kai kuriuose pliažuose buvo uždrausta maudytis. Ir tai per patį sezoną, kai žmonės dažniausia atvyksta drybsoti prie vandens. Tai gali smarkiai sumažinti turistų srautą, o Kanarų salos iš jų ir gyvena. Jau skubiai ruošiamasi didesniuose miesteliuose statyti valymo įrenginius. Mano galva tai daryti reikėjo žymiai anksčiau, o dabar, kai pristatyta tiek prabangių viešbučių, tai įvykdyti nebus lengva. O dar atsižvelgiant į ispanų tempus (kam daryti šiandien, jei galima padaryti rytoj)...

Dėl Calima iš Sacharos atneštų smėlio dulkių nėra ryškaus horizonto, kalnai matomi per miglą. Tai yra didelis minusas ir man, nes vaizdai nėra ryškūs.

Pasigrožėję einame atgal. Toli apačioje gailiai loja šuo ir mekena ožka ar avis. Gerai įsižiūrėjęs juos pamatau, jie, matyt, pasiklydę, ką jie ten veiktų. Į ten ir tako nėra. Niekuo jiems padėti negalime.

Kiek paėjus takas susiaurėja kol visai dingsta. Aišku, kad nuėjau ne ten, takas liko žemiau, bet jo per krūmus nematyti. Grįžti irgi nesinori. Šioje vietoje štaitas ne status, atsargiai leidžiamės žemyn prisilaikydami krūmų. Jau pagalvojau, kad reikėjo grįžti, bet pamatau taką. Jį pasiekiame laimingai, tik aštrių krūmų gan smarkiai apdraskytos kojos.

Toliau taku. Štai ir Masca kaimelis, va ir mūsų kelias. Per kalnus debesys veržiasi į slėnį.

Nešėmės 2 litrus vandens, viską išgėrėme. Termometras rodo +27. Kelionėje nesutikome nei vieno žmogaus. Takelis kai kur siauras ir pavojingas. Labai pravertė kalnų batai, su sportbačiais eiti būtų nesaugu.


Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>