Rugpjūčio 4 d.

Šiandien 9 valandą išvežiau Aleksandrą į oro uostą. Iš oro uosto važiuoju toliau, iki Punta de Abona. Miestelyje pasistatau automobilį ir toliau einu pėsčiomis iki švyturio. Šalia švyturio gerai užlaikytas, bet užrakintas, apdulkėjusiais langais pastatas. Matyt šiame name anksčiau dirbo švyturio darbuotojai, kai pervedė jį į automatinį ręžimą jie tapo nebereikalingi.

Netoli jo olose gyvena žmonės. Visai netoli nedidelis pliažiukas. Privažiavusių nemažai, gal ir ne vienai dienai.

Tačiau ne švyturys mano tikslas. Mano tikslas Sanatorio de Abona, kitur vadinama Abades kaimu. Tai daug pastatytų ir apleistų pastatų. Kaip teigia Internetas, Sanatorio de Abona statybos buvo pradėtos 1943 metais kaip sanatorija ar ligoninė apsikrėtusiems raupais. Buvo parinkta atoki nuo gyvenviečių vieta. Tačiau vykstant statyboms buvo atrasti efektyvūs vaistai ir šioje vietoje pabuvojo tik 197 pacientai. Daug pastatytų pastatų taip ir nebuvo įrengti. Likvidavus ligoninę ši vieta buvo perduota kariškiams. Čia buvo kareivinės, o taip pat apmokymo bazė. Vėliau kariškiai išsikėlė ir likęs Sanatorio de Abona kaimas tapo vaiduokliu. Šią informaciją susiradau jau iš ten grįžęs (ispaniškai), nes prieš tai nebuvo aišku ko ieškoti.

Taigi, aš Sanatorio de Abona kaime – vaiduoklyje. Keli pastatai atokiau. Įspūdingi, gražūs pastatai, ypač pirmas. Tokių projektų pastatų daugiau nemačiau. Buvo minėta, kad ten buvo krematoriumas, gal katras iš jų tai jis?

Kiek toliau gan gerai išsilaikęs raudonos spalvos pastatas, gal jis gyvenamas. Prieinu arčiau, aplinka sutvarkyta, kažkada vidus buvo puikiai įrengtas, bet ir šis pastatas apleistas. Tualete apdaužytas unitazas šiuolaikinis. Panašu, kad čia ne per seniausia buvo viešbutis su restoranu.

Toliau einu į gatvę su vienodais pastatais. Dauguma jų taip ir nebuvo įrengti

Keli dideli buvę įrengti pastatai. Matyt čia buvo pati ligoninė ar administracija. Architektūra man graži. Tik jau viskas negyva.

Nueinu iki įvažiavimo vartų ir patraukiu atgal, dar viena gatvelė neapžiūrėta. Joje pastatai taip pat vienodi, gal tik trečdalis buvo įrengtų. Priekyje bažnyčia.

Įeinu į ją. Ji, kaip ir daugelis pastatų, nebuvo įrengta.

Net keista, kad taip staiga pasikeitė planai. Pro jos antro aukšto langą gerai matyti pliažas ir naujas Abades kaimelis.

Visi objektai apžiūrėti. Patraukiu atgal palei apirusį akveduką, kažkada čia taip buvo tiekiamas vanduo.

Prieinu didžiulę tuščią vandens saugyklą. Nemanau, kad tokios atviros vandens saugyklos buvo skirtos geriamam vandeniui, ką jie čia laistė?

Prie jo pilna olų – būstų laukiniam gyvenimui. Kažkodėl čia niekas negyvena. Gal laukia manęs?

Grįžtu prie automobilio, bet išvažiuoti neskubu. Čia yra pliažas, pažioplinėju palei krantą.

Laiko dar turiu. Nuvažiuoju į Abades, palieku automobilį ir patraukiu palei krantą. Visai šalia nuostabus olinis būstas, su langais ir durimis.

Daug poilsiautojų su kemperiais ir palapinėmis. Užsikariu ant kalniuko, gražūs vaizdai į abi puses, tiek į okeaną, tiek į sausumą.

Grįždamas atgal atsisėdu ant akmens netoli to požeminio būsto, įdomu kas ten gyvena. Prasėdžiu kokias 15 minučių, jokio judėjimo.

Grįžtu namo.


Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>