Rugsėjo 26 d.

Po dviejų žygio dienų galima ir pailsėti. Pliažai jau nusibodo: tas pats smėlis, įkyrūs prekeiviai, galybė storų negražių poilsiautojų, pliažo „servisas“: melon, melon, ananas, masaz, masaz...

Paėjus atokiau nuo pliažo, smagu gerėtis bangomis. Ir banglentininkais: jie būriuojasi laukdami bangos, ir, atėjus tinkamai, turi labai mitriai užšokti ant lentos ir tada jau lėkti link kranto. Ne visiems pasiseka pagauti tinkamą bangą, ne visiems pasiseka išsilaikyti. O atskridus į krantą, reikia vėl tempti banglentę atgal, iki ten, kur gaudomos bangos.

Bet mes apgavom patys save - išėjom į pliažą, su basutėm, o nuėjom į kalną. Gerai kad kuprinę, o ne pliažo krepšį buvau pasiėmęs. Per Los Cristianos nuėjom į pietus. Švieslentė rodo, kad oro temperatūra +30C, vandens +27C, „Today storm“. Mums einant gan smarkiai (vietiniu supratimu) palijo, žmonės iš pliažų persibazavo į kavines. Miestelis baigiasi kalnu (piečiau Montana de Guaza), tai į jį ir užlipom. Lipimas nesunkus, bet reikalinga tam skirta avalynė, o ne basutės. Reikėjo atidžiai žiūrėti kur dedi koją.

Takas į kalną

Užlipę nepasigailėjom, nuo viršaus matosi visas miestas, uostas, pasigrožėjome jame plūduruojančiu burlaiviu, stebėjom kaip atplaukia ir išplaukia keltai. Nuo uolų viršaus stebėjome kaip į mažą įlankėlę atplaukia pulkeliai vandens motociklų, pasimaudo – ir išlekia. Apačioje ant akmenų pamačiau kiškutį – ką gi, šiaip ar taip jis laimingesnis negu jo gentainiai kalnuose, čia jau tikrai niekas jo šunimis nepjūdys. Kalno viršus beveik plokščias, apaugęs kaktusais ir krūmeliais. Vaikščiojom kaip botanikos sode.

Kalno viršus

Apsiėjome be traumų ir basutės liko sveikos. Grįžom beveik tuo pačiu keliu, pakeliui užvalgėm ir išsimaudėm. Vėl palijo, o ir šiaip dieną dažnai pradėdavo lynoti. Į tą lynojimą nelabai kas kreipė dėmesio, kai +30C tai tik atgaivina. Grįžtant vis dar švieslentė rodė „Today storm“, oro temperatūra jau buvo nukritus iki +27C, vandens iki +24C. Jei čia buvo štormas, tai Lietuvoje toks štormas būna dažnai, ir žymiai stipresnis...

Parėjęs radau praleistus tris Irinos skambučius, ji buvo susirūpinus kur mes dingom, be to išvažiavo vakarieniauti į restoraną ir norėjo mus pasikviesti. Reikės nešiotis telefoną.


Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>