Rugsėjo 27 d.

Po trijų dienų vaikščiojimo kalnų takais šiandien nusprendėme eiti į pliažą. Bet ne čia pat, o pavažiuoti į pietus, netoli pietinio oro uosto TFS, ten žemėlapyje mačiau kempingą ir kelis pliažus, kuriuose nesam buvę. Pirmiausia aplankėme Los Abrigos. Jame esantis pliažas Playa de San Blas visiškai nykus, vieni akmenys, basam saugiai įlipti į vandenį ir išlipti sudėtinga.

Playa de San Blas

Antras Playa de Horno, La Mareta miestelyje, apleistas, bet akmenų mažai ir auga kelios palmės, vienos pavėsyje prabuvome kokią valandą. Šalia apleista, aptverta, medžiais apsodinta teritorija su baseinu, kažkieno neišsipildę lūkesčiai.

Sekantis pliažas Playa de las Tejitas, taip rašo žemėlapyje, realiai padalintas į dvi dalis. Milžiniškas, gal 1 km ilgio vien smėlio pliažas, kuris baigiasi prie Montana Roja kalno, yra puikus. Čia nėra bangolaužių, gan stiprus vėjas ir didelės bangos, mažai žmonių.

Playa de las Tejitas

Mums besimaudant viena po kitos atėjo kelios milžiniškos bangos, vandeniui esant žemiau juosmens jos buvo didesnės už žmogų, gal 2 m, ir grėsmingai lūžo. Nėrimas į pirmą nepadėjo, buvau kelis kartus apsuktas ir kaip šapelis nublokštas prie kranto. Kunkuliuojančiame vandenyje prabuvau gal 5 sekundes, ta gamtos jėga ir visiškas situacijos nevaldymas gąsdina. Po pirmos bangos Vida iššoko iš vandens ir išsigandusiomis akimis žiūrėjo į vandenį. Aš pabandžiau nerti į antrą bangą, taip pat ne itin sėkmingai... Atbėgo kelių šalia buvusių paauglių mamos ir liepė jiems tuoj pat eiti iš vandenio, nors jie, bent man pasirodė, nelabai tų bangų išsigando. Atėję prie paliktų daiktų radome juos šlapius, tos bangos pasiekė ir juos, gerai, kad nieko nenunešė. Toks pat likimas teko ir kitų žmonių netoli padėtiems daiktams. Reiks daugiau saugotis ir daiktus padėti toliau nuo kranto. Arčiau kalno daug nudistų, tačiau tarp jų nemažai ir su maudymukais. Prie kalno grynai nudistų pliažas.

Tarp pliažo ir kelio kempingas Camping Montana Roja, stovi kemperiai, automobiliai, palapinės, viduje matyti tualetai, gal ir dušai, kavinė. Užėjom paklausti kiek kainuoja para mūsų komplektacijai - 1 automobilis, 1 palapinė, 2 žmonės, pasakė 10,77€. Panašiai mes mokėjom ir Slovakijoje. Dėl virtuvės nepaklausėm. Šiaip tai gal ir ideali vieta su mažu biudžetu – netoli TFS, galima ateiti pėsčiomis, tik reikia atsivežti palapinę. Maisto parduotuvės šalia nėra, bet netoli miestelis.

Toliau nuvažiavom į El Medano, pačiame miestelyje irgi gražus didelis pliažas, kuris tęsiasi iki Montana Roja kalno.

El Medano

Miestelyje aiškiai matomi krizės rezultatai – nebaigti statyti pastatai, nebaigtos tiesti gatvės. Iš vis Tenerifėje nebaigtų statybų daugiau nei Lietuvoje, bent man taip pasirodė. Miestelis paliko gerą įspūdį, jis beveik plokštumoje, namai daugiausia daugiabučiai.

Grįžę užsukom į prekybos centrą Grand Sur, be kitų produktų nusipirkom kelias labai skanias žuvis. Žuvys atšaldytos, pasirinkimas nemažas. Pardavėja prie mūsų nuskuto joms žvynus, išdarinėjo, dar paklausė ar nupjauti galvą. Papildomai mokėti už tai nereikia. Fantastika, namuose beliko jas tik perpjauti ir kepti. Kepant atėjo Aleksandras ir pakvietė pavakaroti. Pasėdėjom, prašnekėjom lauke prie stiklo vyno iki vidurnakčio. Oras šiltas, jokių musių ar uodų.


Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>