Spalio 10 diena, liko 2 dienos

Rytas šaltas, +19C, automobilis aprasojęs. Ruduo. Pro Teidę keliu TF21, po to TF24 važiuojame į vakar matytą vietą kalnuose Las Lagunetas. Autobusams nelengva važiuoti vingiuotais keliais, kai kurie vairuotojai, esant galimybei, įjungia dešinį posūkį ar avarinį ir praleidžia lengvuosius automobilius. Važiuodami pro tą vietą, kur prieš kelias dienas mus pagavo leidžiantis nuo Teidės uždarytu taku, sustojame ir atidžiai perskaitome kas parašyta toje draudimo lentelėje – trečiadieniais ir penktadieniais vaikščioti negalima, nes skaičiuojami muflonai. Keistai man visa tai skamba – kiekvieną trečiadienį ir penktadienį jie juos skaičiuoja, aiškiai neturi ką veikti... ir dar turistams trukdo...

Draudimas

Pakeliui keliose vietose sustojame pasigrožėti vaizdais. Netoli observatorijos norėjome paėjėti nedideliu radialiniu maršrutu, bet ir čia panaši lentelė, šiandien penktadienis, ne turistų diena... Kelias TF24 man vienas iš gražiausių Tenerifėje. Jis ne taip vingiuotas, kaip kelias pro Masca, bet vaizdai pakeri. Vėliau jis vingiuoja gražiu pušų mišku.

Las Lagunetas (1380 m asl) įrengtas nuotykių parkas, stovi keli autobusai, vaikai karstosi po medžius. Čia penktadieniais vaikščioti draudžiančių lentelių nėra, leidžiamės žemyn mišku pėsčiųjų taku TF299. Eidami taku randame olą, aiškiai žmogaus iškaltą, ilgą, tamsią, kiek įėjau ir su blyksne fotografavau, jos galo nesimatė. Jos šone iškaltas griovelis vandeniui nutekėti. Tolimesniam jos tyrinėjimui reiktų prožektoriaus.

Ola

Šalia jos šaltinis Madre del Aqua, bet vandens nėra.

Šaltinis

Prieiname keliuką, jis yra beveik 50 km radialinio dviračių maršruto dalis, juo ir pasukame atgal.

Keliukas

Sutinkame keletą dviratininkų, jie smagiai leidžiasi žemyn. Šilta, šviečia saulė, tik į kelionės pabaigą iš apačios kildami mus pasiveja debesys ir kiek atšąla. Pasivaikščiojimas gražių pušų su ilgais spygliais mišku užtruko 3 val., bet neprailgo. Kol aš žioplinėjau, Vida pailsėjo po eukaliptu.

Poilsis

Apžiūrėjome Las Lagunetas, keletas namų su dideliais kiemais. Čia praeina pėsčiųjų takas, kiek juo pavaikščiojam. Važiuojam toliau. Išsukame ne į man reikalingą TF274 kelią, o į TF276, jis trumpas, jo pabaigoje aikštelė. Nuo jos eina akmenimis grįstas takas prie obelisko. Jis visas apdraskytas, lentelės su užrašais nuplėštos. Kam jis pastatytas miške, kodėl taip išniekintas? Kanaruose yra separatistinių jėgų, čia jų darbas?

Obeliskas

Po kelių metų išsiaiškinau. 1936 metais šioje vietoje įvyko istorinis generolo Francisco Franco susitikimas su bendraminčiais, kuriame buvo nutarta vykdyti karinį perversmą. Paminklas pastatytas 1958 metais. 2007 metais Ispanijoje buvo priimtas įstatymas dėl istorijos teisingumo, kuriame buvo siekiama sunaikinti diktatoriaus F.Franco simbolius. 2015 metų pabaigoje paminklas buvo nugriautas.

Čia pat poilsio vieta ar kempingas, gerai nesupratau.

Grįžtame TF274 pro Tabaiba, paskui TF1, užvažiuojame į pamėgtą pliažą Playa de la Tejita. Vėjo nėra, nėra ir bangų, gal dėl to, kad jau vakaras. Pasimaudėm ir namo. Pasiteisino važiavimas pilną ratą žiede, kai išvažiavimų daug ir jie šalia vienas kito pirmą ratą važiuojant tampa aišku kur reikia sukti, važiuodamas antrą ratą pasuku kur reikia. Informacijos kaip ir užtenka, neužtenka laiko ją laiku įsisavinti.


Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>