Spalio 11 diena, paskutinė diena

Naktį miegojau prastai, vis zyzė uodai. Kažkaip anksčiau taip daug jų nebuvo. Iš kur jie, juk arti atviro vandens nėra, išskyrus baseinus, bet juose vanduo chloruotas. Dangus aptrauktas debesimis, atrodo, jie ateina iš okeano pusės. Gan stiprus vėjas. 11 valandą jau šviečia saulė, automobilio termometras rodo +27C. Išvažiavome į vakarykštį pliažą. Bangos didelės, verčia iš kojų.

Bangos

Saulė tai pasislepia debesyse, tai vėl pasirodo. Prabuvom iki 16.

Atsisveikinimas

Iki pasimatymo, okeane, o gal ir sudie. Lėktuvas ryt septintą, reiks keltis trečią, iki šiaurinio oro uosto 100 km, dar reiks priduoti automobilį.


Spalio 12 diena

Į oro uostą TFN atvažiavome prieš penkias, jis dar uždarytas. Penktą jį atrakino, automobilio nuomos langelis tuščias, darbuotojų dar nėra. Pro langelį padedu raktą ant stalo. Vėliau paskaičiavau, kad jo nuoma plius benzinas kainavo 1073Lt, nuvažiavau 1600km. Litras benzino čia kainuoja 1 eurą, matyt todėl, kad čia nėra naftos perdirbimo įmonių... Suvalgome pasiimtus pusryčius, prasideda registracija.

Barselonoje lėktuvas nutūpė terminale T1, lėktuvas į Vilnių išskris iš T2. Klaidžiojame po T1, jis milžiniškas, bet mes laiko turime į valias. Pagaliau išeiname prie autobuso, vežančio į T2. Barselonoje reikėjo pralaukti keletą valandų, bet tai jokio vargo, šilta. Vilniuje taip pat dar nešalta.


Naudojomės pernai šiaip taip rastu 1:50000 žemėlapiu su pėsčiųjų maršrutais ir jų numeriais. Turėtas žemėlapis geriausias, kokį teko matyti, nors ir jame daug netikslumų, nenurodyti kai kurie pėsčiųjų takai, neteisingi jų numeriai, nėra kai kurių miško kelių. Šiais metais specialiai atkreipėme dėmesį į parduodamus tokio tipo žemėlapius. Keliose vietose matėme 1:75000, bet juose ne visi man jau žinomi maršrutai buvo sužymėti ir nebuvo jų numerių. Vienintelė vieta, kur matėme 1:50000 žemėlapį, buvo Costa Adeje, San Eugenio prekybos centre prie įėjimo į supermarketą Mercadona, spaudos prekybos vietoje. Aš jį nuskenavau ir padėjau, gal kam bus naudingas.


Tenerifė nuostabi vieta, kur klimatas puikiai pritaikytas gyventi žmogui, vasarą ne karšta, žiemą ne šalta, kur nuostabūs pliažai, šiltas vanduo, čia pat kalnai, kur gamtos grožis, nors ir atšiaurus dėl prasto dirvožemio ir drėgmės trūkumo, pakeri, kur žmonės šypsosi ir mostu dėkoja už tai, kad juos praleidi einančius pėsčiųjų perėja...