Balandžio 30 d.

Plovdivas. Čia pravedamos ekskursijos „for free“, reikia tik žinoti susitikimo vietą ir laiką. Plovdive susitikimo vieta prie municipaliteto, priešais fontaną. "for free" dar nereiškia, kad ekskursijos visiškai nemokamos. Oficialiai taip, nereikia pirkti bilietų, galima vaikščioti už dyką, tačiau po ekskursijos savanoriškai sumokama gidui. Niekas to neverčia daryti ir mokama tiek, kiek kas skaito reikalinga. Gidai iš to ir gyvena.

Sako, kad miestas skaičiuoja 6000 metų, visiškai tikėtina. Šiose vietose šen ten migravo daugybė tautų. Kažkuriuo laiku jis buvo vadinamas Philippopoliu, Makedonijos valdovo Pilypo II garbei. Miesto parke stovi Pilypo II skulptūra.

Miestas pastatytas ant (tiksliau tarp) septynių kalvų, tiesa, viena jau nukasta.

Mieste daug cerkvių, dailininkų dirbtuvėlių. Gidas Iliya, kuris mus vedžiojo, sakė, kad tai visiško atsipalaidavimo ir nieko neveikimo miestas, žodžiu, menininkų, bohemos miestas. Labai šnekus vaikinas.

Mieste yra džamija (mečetė), perstatyta iš stačiatikių cerkvės, kuri savo ruožtu buvo perstatyta iš romėnų šventyklos.

Bet stačiatikių bažnyčių dar likę gana daug. Yra antikinio teatro

ir antikinio stadiono liekanos. Tiesa, pastarojo kaip ir nėra, nes virš jo – gatvė, namai, bet kai kurie fragmentai išlikę. Jis buvo milžiniškas - ilgis 200 m, plotis 40 m.

Mieste daug žalumos, fontanų, parkų. Centriniame parke didelis baseinas su grojančiais fontanais. Deja, mūsų vizito metu baseinas be vandens, tvarkomas, dar ne sezonas. Gaila, nes baseinas milžiniškas, turėtų būti gražu.

Nuėjome į Nebet Tepe – pati seniausia miesto dalis, datuojama 4000 p.m.e. Iš čia vaizdas į senamiestį.

Grįždami namo upę perėjome dengtu pėsčiųjų tiltu. Viduje, kaip ir priklauso, daug parduotuvėlių.

Vakarienė restorane Alians, porcijos didžiulės, užmokėjome apie 35 levus.

Didelę nuostabą kelia tai, kad parduotuvėse daržovės brangesnės nei pas mus. Obuoliai lenkiški. Kiek važinėjau, nemačiau nei vieno pramoninio sodo, kurių tiek daug Lenkijoje. Salotos, svogūnai, ridikėliai – iš Graikijos. Lidle pienas iš Lenkijos. Gal visa Bulgarija yra nieko neveikimo šalis?


Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>