Balandžio 29 d.

Paliekame žaismingą Dianos sodybą, vykstame į Plovdivą. Pakeliui sustojame Bansko. Tai kalnų slidinėjimo kurortas, dabar ne sezonas ir jis tuščias. Užsikeliame keltuvu 6 km tiesiu keliu į maždaug 1600 m aukštį (kaina 12 levų žmogui į vieną pusę). Viršuje vėsoka. Dar guli šiek tiek sniego. Keltuvai nedirba, bet matėme vieną slidininką leidžiantis aptirpusia trasa.

Pasivaikščiojimo takai pažymėti mapy.cz. Manėm, gal paėjėsime kiek, bet nepavyko. Takelį, matyt, nusiaubė lavina – užgriuvę medžiai ir lavinos likučiai nepaliko vilčių pasivaikščioti.

Tirpstantis sniegas maitina kalnų upę – vanduo švarus, skaidrus – net melsvas.

Atvirame kalnų restorane gerdami kavą grožimės vaizdais. Pučia šaltas vėjas, kava greitai atšąla.

Nusileidę keltuvu nesėkmingai bandome surasti maitinimosi tašką, bet dėl ne sezono ir nežinojimo tik vienoje brangioje užeigoje kukliai užkandame.

Į Plovdivą mapy.cz mus nuvedė trumpiausiu keliu, bet anaiptol ne geriausiu. Įsimaliau į mažai naudojamą, ko gero jau netvarkomą kalnų kelią, vingis ant vingio, posūkiai, pilna duobių. Ir taip 25 km. Gerai kad sutikom tik kelis automobilius. Vida galėjo dairytis, sakė kad labai gražu, aš mačiau tik duobėtą vingiuotą kelią. Dar iš Bansko neapskaičiavęs parašiau mūsų nakvynės savininkei, kad būsime už valandos. Kur ten, vėlavome visą valandą. Navigatorius atvedė tiksliai ir išlipus iš automobilio ir einant prie namo mane sustabdo mergina klausimu „Ar jūs Vytas?“ Ji su vyru ir vaiku gatvėje mūsų laukė visą valandą... Labai atsiprašau, Zeta...

Naujos statybos daugiabutis namas, kodiniai magnetukai įeiti iš lauko į laiptinę ir lifte (skirtingi). Atskiras apartamentas, minimalistinis, miegamasis ir virtuvėlė toje pačioje erdvėje. Kambaryje prie virtuvėlės yra gartraukis su oro išmetimu į ortakį. Mums įprastų apšildymo radiatorių nėra. Kambaryje kondicionierius, tikriausia jo žiemą užtenka. Šiaip viskas atrodo neblogai, tik trūksta rankų kad sureguliuoti spintelių lankstus, sutvarkyti stumdamas dureles (nepritvirtinti viršutiniai fiksatoriai, nėra medvaržčių) ir pan. Matracai minkšti, spyruokliniai, pagalvės didelės, miegojimui nepatogios. Visi baldai ir įranga nauji. Gyvenimui kambarys (studija) mažas, apie 15 m. Vieta gera, netoli istorinio centro, tik reikia pereiti per upę.

Vonios kambariuke su tualetas, dušas, kriauklė. Ten pat boileris, centralizuotai paduodamas tik šaltas vanduo. Dušai pas juos keisti: dušo kabinos nėra, tik grindyse šioks toks nuolydis link nuotekų angos. Po dušu prausiesi stovėdamas ant grindų. Dušo nuotraukoje nematyti, jis pritvirtintas prie sienos kairėje.

Kai ne kasdieną tenka tuo naudotis, galima priprasti. Vonios lubos nuo drėgmės kiek apipelėjusios.

Nustebino vandens buteliai, pastatyti laiptinėje prie butų lauko durų – paaiškėjo, kad taip gyventojai palieka vandenį valytojai. Laiptinėje kabelinės televizijos ir interneto laidų "šedevras".

Gal tai modernistinio meno kūrinys, kurio nesuprantu?


Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>