Spalio 7 diena

Važiuojam aplankyti sostinę, Santa Cruz de Tenerife. Pirmiausia nueiname į palmių parką, Palmetiumą. Šalia didžiulė stovėjimo aikštelė, vasarą gal ji būna ir pilna, bet dabar ne sezono metas, tai erdvu. Nuotraukos dešinėje šviesus gracingas statinys - koncertų salė (Auditorio de Tenerife), pastatyta 2003 metais. Kiek arčiau jūros parkas (Parque maritimo).

Sostinė

Sunerimom, pastebėję, kad Palmetiumo darbo laikas su pertrauka 11-13, 16-18 valandomis, bet tarnautoja paaiškino, kad tai tik vasarą – dabar, ne sezono metu, dirba be pertraukos. Palmių įvairovė didžiulė: Karibų, Madagaskaro, Afrikos, Australijos, Polinezijos ir dar bala žino kokios, plačialapės, vėduoklinės, fox tail tipo lapais (labai puošnios); vaisiai ir didžiuliai, ir kiaušinių dydžio, ir kaip šlyvukai, raudoni, juodi, kabo kekėmis ir kasomis – reginys neįtikėtinas. Prie kai kurių lentelės su užrašais, dažnai perspėjama nebandyti ragauti. Viename komentare parašyta „palmė irgi nori būti medžiu, todėl ir auga į viršų“. Pamatėme duonmedžius, araukariją, fikusus smaugikus.

Parkas

Dar liko laiko sostinei apžiūrėti. Buvom pasiėmę City Bus lankstinuką – vis šioks toks orientyras. Apėjome visą maršrutą pėsčiomis. Kažkada buvusios upės vaga kerta miestą. Vanduo upėse pradeda tekėti tik liūčių metu, kurios čia gan retos. Jos dugne poilsio aikštelės, nors nepilnai įrengtos, matyt ekonominė krizė sustabdė darbus. Tikriausia žemėje įkasti vamzdžiai ir, kai smarkiai lyja, vanduo teka vamzdžiais.

Sostinė

Prasiėjome gražiomis senamiesčio gatvelėmis. Daug skulptūrų, visokių puošmenų, gražūs, senoviški pastatai. Ko gero įspūdingiausia – 1926 m įkurtas Garcia Sanabria. parkas. Prie įėjimo į jį šveicariškas gėlių laikrodis, pagamintas 1958 m., padovanotas Danijos konsulo P.Larseno. Gausybė gražiai žydinčių augalų, įvairių medžių, beveik nenusileidžia Palmetumui, o ir mokėti nereikia.

Parkas

Kai kurie takeliai geltono smėliuko, jis atvežtas iš Sevilijos, čia tokio nėra. Prie baseinėlio ant žolės deginasi mergina. Čia, nors ir miesto viduryje, niekas į tai nekreipia dėmesio.

Iki Palmetiumo vėl pėsčiomis City Bus maršrutu. Bet manęs kažkaip miestas neįkvėpė. Gražu, bet gamtoje gražiau... Žinoma, mes neapžiūrėjome viso miesto. Naujesni rajonai, nusidriekę į vakarus, liko neapžiūrėti. Manysim, kad ten nieko įdomaus nėra...


Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>