Rugsėjo 25 d.


Loro parque.  Išsiruošėme į kitą Tenerifės įžymybę Loro parką, arba kitaip – papūgų parką, nors be papūgų ten ir kitokių gyvūnų esama.  Šiuokart patraukėme autostrada, - nors kelias tolimesnis, bet greičiau negu per kalnus ropštis.  Klaidžioti neteko: pravažiavus sostinę Santa Cruz de Tenerife atsiranda skydai su meiliai suglaudusių galvytes papūgų ir delfinų atvaizdais. Na ir ką gi – parkas puikus.  Sumokėjom po 26 €. Tai dienos mokestis, leidžiantis visą dieną bastytis po parką, grožėtis, stebėti gyvūnų (nekyla ranka rašyti „dresuotų“ – gal tiesiog draugiškai ir atsainiai reaguojančių į keistus dvikojų pageidavimus) pasirodymus.  Gyvūnai apgyvendinti pakankamai komfortabiliai.  Pingvinams įrengta žiemos salė su baseinu, ledo uolomis ir krentančiu sniegeliu.  Tigrai ir leopardai turi pakankamai erdvės : jei nori gali stebėti žioplius dvikojus, jei ne – pasišalinti olose.  Papūgos gal mažiau patogiai įkurdintos, bet ypatingai skųstis negali.  Kita vertus už tą pragarišką triukšmą, kurį kelia – gauna ko nusipelniusios.  Itin įspūdingos tokios didžiulės spalvingos papūgos.  Pasistveria pusę apelsino didžiule naguota letena ir kapoja tokiu baisiu snapu, riešutus triauškina.  Skrajūnės tai jos menkos.   Dar yra beždžionių, bet jos manęs nežavi.

Beveik nuo pat atvažiavimo lyja, kuo toliau tuo smarkiau.  Kai nebegelbėjo virš galvų išsiskleidusios palmės ryžomės nusipirkti lietpalčius (po 5 €), ir bemaž iškart, aptikę stendą su gyvūnų pasirodymų grafikais nulindome stebėti orkų (O!). 

Pagalvojus – nuo to reikėjo pradėti: išsiaiškinti gyvūnų pasirodymus ir eiti į juos lietui lyjant, o po to pirkti lietpalčius, jei situacija nepasikeistų.  Yra parke keli barai: picerija, grill baras – užkasti ir nuo lietaus pasislėpti.  Šioje salos pusėje lietus dažnas, tą liudija sodri žaluma.

Gyvūnų pasirodymai labiau primena žaidimą ir sugebėjimų demonstravimą.  Jūros liūtai labai artistiški, delfinai tarsi šuniukai bėginėja paskui savo dvikojus partnerius, meilinasi ir prašosi glostomi, orkos atsainiai išdidžios, „veidukuose“  šelmiška  šypsenėlė,  vis taikosi aptėkšti žiūrovus galingos uodegos mostu (pirmųjų eilių žiūrovams plastikiniai lietpalčiai dalijami nemokamai), papūgos didžiulės, ryškiaspalvės,  linksmos.  Belaukiant delfinų pasirodymo merginos atsinešė dvi sparnuotąsias artistes į areną, ir, atsistojusios skirtinguose kampuose,  skraidino.  Kol vienai papūgai pabodo atrakcija – ji nutūpė ant laido prie stulpo.  Mergina turėjo pasistengti kol parsiviliojo aikštingąją primadoną.

Dar ten yra orchidėjų kampelis.  O kaktusų įvairovė ir visokios žalumos gausa užburia, tiesiog džiunglės. 

Flamingų kūdra.  Dar teko sutikti porą gervių – šitos man pasirodė tartum savanoriškai būtų čia atskridusios – tokios jaukios, leidosi iš arti fotografuojamos, gal būtų ir glostomos nesupykusios.  Akvariumas, terariumas. Viename kampelyje didžiulis plotas uždengtas tinklu – nedidelės  papūgos ir kitokie paukštukai skraido bemaž laisvai.  Triukšmas kurtinantis. Ką ten mano porelė - Vytas pyksta dėl jų keliamo triukšmo – dabar tai išgirdo ką reiškia papūgos.

Atėję į aikštelę automobilio ant galinio stiklo pamatėme priklijuotą lipduką – Loro parko ženklą – galvytes suglaudusius papūgėlę ir delfiną.  Paskui pastebėjome daug automobilių su tokiais lipdukais, - suprask, turistas. O jų čia, tikriausia, dauguma.

Grįždami atgal užsukame į Santa Cruz de Tenerife.  Į patį miestą nelendame, temsta jau, reikia nusipirkti maistelio ir šiaušti namučio.  Pakraštyje aptinkame supermarketą – žemėlapio pasidairysime.   Vadinasi Centro Comercial Meridiano (Av Manuel Hermoso Rojas – čia duomenys iš Google Maps).  Supermarketai patogūs dar ir tuo, kad turi automobilių aikšteles (šitas – požeminę),- nereikia ieškoti kur įkišti automobilį.

Personalas geranoriškai patarinėjo mums kur rasti žemėlapį – nepavyko.


Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>