Rusėjo 30 d.

Kur besustotume pasižvalgyti – po kojomis jukų sąžalynai, vaisiais apkibusios opuncijos, agavos, - viskas kažkaip stengiasi augti.  Ir serpentinų kaspinais  apraizgyti  kalnai.  Sala tokia, kad gali aplinkui per dieną apvažiuoti.  Bet nesinori.  Norisi tiesiog gėrėtis kalnais ir mėgautis ramybe.  Žmonių per daug nėra.  Retsykiais pravažiuoja koks automobiliukas, papuoštas papūgos-delfino lipduku.  Žinia, pasirinkome tinkamą laiką – moksleiviai ir studentai grįžo į mokslus.   O pasilikusieji būriuojasi pliažuose.  Mes gi daužomės kalnų keliukais.  Šitų atostogų per maža, kad pasisotintume.  Liko neaplankyti žavūs miesteliai šiaurinėje pakrantėje.    Ir senoji sostinė San Christobal De La Laguna.  Ir nepasikarstyta uolomis, - pasak žemėlapio yra smagių vietų pasivaikščiojimams.

Šiandien dar važiuojame į šiaurrytinį kyšulį:  Tunel del Bailadero į Tagananą.  Čia jau ne mėnulio peizažas, kaip palei El Teidę.  Ir ne saulės iškepintos uolos, kaip kurortinėje pietų dalyje.  Čia miškai, daržai, apskritai, daug žalumos.  Aptikę aikštelę ir nuorodą, esant pasivaikščiojimų taką, susigundėme nuklysti į mišką:  gūdūs sąžalynai, apsamanoję medžiai, brūzgynai, paparčiai – tikras priešistorinis miškas, Juros periodo parkas.

Juokingos pienės – lapų ir žiedų kupstelis ilgiausio „bizūno“ gale. 


Pakeliui į čia užsukome pažiūrėti išgirtojo sostinės pliažo, į kurį smėliuką  vežė iš Afrikos.  Nieko įdomaus, banalu:  geltonas smėliukas, bangolaužiai, palmės.  Su laukiniais Masca ar Buenavista del Norte pliažais nė nepalyginti.

Pakilėję į kalnagūbrio viršų Tunel del Bailadero, matome apačioje gyvenvietes, terasose susodintus darželius (o gal vynuoges – kas ten juos supaisys) ir begalinę bekraštę vandenyno galybę – į abi puses.  Keliuku TF-123 leidžiamės link Taganana. Čia dar reikės atvažiuoti ir pavaikščioti, rytinė salos dalis kitokia, mažai apgyvendinta, miškinga, turistų negausiai lankoma. 


Kelių ypatumas čia yra toks, kad rodyklė apie numatomą atsišakojimą pasirodo keletą kartų, nuorodos pakabintos tiesiai virš kelio juostos, kuria reikia važiuoti.

Daugiau nuotraukų


Kita diena - spausti >>>>